MENU

Ako sa naučiť X slov a fráz z cudzieho jazyka?


 

Ako zvládnuť X slov a fráz v cudzom jazyku?


Je veľmi veľa spôsobov, no je otázne ktorý najviac vyhovuje tebe. Ja osobne keď sa momentne učím francúzštinu tak mne najviac vyhovuje ten spôsob, že si prekladám reálne, skutočné texty.

Najprv si ich predkladám no ešte sa neučím konkrétne slová a konkrétne frázy ale len tým samotným predkladaním si ich uložím do pamäte. Následne keď prejdú dva tri dni, keď sa k tomu vrátim, prídem nato že nejaké som zabudol, nejaké si musím ukotviť, tak potom využijem jednu z tých pamäťových techník.

Je to znova o tej stratégii učenia kedy som išiel, zistil som čo sa mám učiť, následne som si to preložil, spravil som si doslovný preklad, tým som tomu porozumel, a keď som sa k tomu vrátil znovu tak som zistil čo si musím zapamätať skrz pamäťové techniky. Tam som potom použil techniku. Mne najviac vyhovuje v týchto dňoch technika, kedy si slovíčka predstavujem, prežívam ich všetkými zmyslami.

Mám slovíčko napríklad pohár, je to glass, tak dookola opakujem slovíčko glass a predstavujem si ten pohár v rôznych situáciách. Mám ten pohár pri sebe, chytím ho, cítim ten dotyk. Cítim ako sa ho dotýkam zo všetkých uhlov , cítim aký je ťažký alebo keď nemám takýto pohár tak si ho predstavím.

Predstavím si jeho váhu v ruke, šľahnem ho o zem a počujem ako sa rozbije a na tento spôsob prežívam tie slovíčka, prežívam to čo sa učím, tým si ich ukotvím.Kompletný kurz ako aj záznamy z webinárov nájdeš vo videokurze Hackol som učenie a jazyky:

button


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykochStiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka


Návrat na homepage Ako sa učiť