MENU

Názory na knihy

Niektoré názory sú vo forme screenshotov e-mailovej, facebookovej alebo skypovej komunikácie so spokojnými zákazníkmi.

Screenshoty môžeš zväčšiť tým, že prejdeš po nich myšou alebo stačí na ne kliknúť.Prečítaj si, čo o knihách napísali iní:


...pomocou techniky Pamäťových máp a Pamäťových palácov som sa dokázal za hodinu naučiť to najnudnejšie a najnezáživnejšie učivo aké asi existuje...

Vždy som bol za všetky knihy, články alebo nahrávky motivačného typu a preto keď som sa náhodou prigooglil k tejto stránke, vedel som, že mi dá niečo viac.

Preto som si hneď stiahol e-knihu Poraz školu 1,0 a neskôr kúpil Poraz školu 2,0 a veľmi ma motivovali autorove názory na školu. Presne ten istý pocit som mával celú základnú a strednú školu, avšak vždy som bol ako keby vydieraný školským systémom, že ak chcem niečo v živote dosiahnuť tak sa musím veľa učiť. Lenže o čom to učenie bolo: nudné nezáživné veci o ktorých som si myslel, že ich aj tak v živote nebudem potrebovať. Neskôr som sa síce uvedomil na tú úroveň, že som pochopil, že vzdelanie je dôležité, ale stále som bol ako keby pod nadvládou školy.

Po prečítaní knihy som však dostal obrovský nával optimizmu a hneď ich uviedol do praxe:

Prvá hodina HR manažmentu po prečítaní: pomocou techniky Pamäťových máp a Pamäťových palácov som sa dokázal za hodinu naučiť to najnudnejšie a najnezáživnejšie učivo aké asi existuje, prísť na druhý deň do školy s pocitom absolútneho pokoja a napísať test na 14 bodov z 15.

Výborne. Pomyslel som si. Prečo to nezopakovať? O týždeň ten test bol už s plným počtom bodov.

Ďalšia výborná technika je pamätanie čísel a teraz môžem s hrdosťou vyhlásiť, že si dokážem zapamätať akékoľvek číslo. Takisto mi veľmi pomohlo rýchločítanie.


Na záver týmto veľmi oceňujem autorovu – Martinovu snahu o vyslobodenie modernej mládeže z nadvlády školy a som veľmi rád, že už konečne môžem začať myslieť na seba a nie na školu.

P.S. Chcem len varovať všetkých, čo tieto techniky dotiahnu do dokonalosti, aby si neskôr dali pozor na isté školské indivíduá, ktoré vám môžu brániť v rozkvete. Ale vy sa ich nebojte ;-)

Lukáš Mikulík , (teraz už úspešný) študent Angličtiny pre komerčnú prax


Technika myšlienkových máp mi zarobila tisíce eur, stačí ju len správne použiť

 • gallery thumbnail

Michal Kopecký , Nitra


Ďakujem ti veľmi pekne za všetky knihy, moje vyjadrovanie v angličtine sa zlepšilo

Ahoj,

Ďakujem ti veľmi pekne za všetky knihy, moje vyjadrovanie v angličtine sa zlepšilo (len som najprv musela prekonať strach z rozprávania - vykašľala som sa na gramatiku a šlo to oveľa ľahšie).

Dokonca som od kolegov počula len samú chválu, keď som prezentovala v angličtine :)

MSc Petronela Žižková, Institute of Experimental Pharmacology & Toxicology, Bratislava


Včera som bola tak fascinovaná tvojou knihou, že som ju čítala do piatej rána, vtedy ma premohla únava :-D

Ahoj,

Včera som bola tak fascinovaná tvojou knihou, že som ju čítala do piatej rána, vtedy ma premohla únava :-D

Vedela som, že školstvo funguje tak, ako funguje a mohlo by to byť všetko 100x lepšie, ale zase som mala šťastie na školu a aj profesorov...učeniu som vždy venovala veľa času, ale zase nie moc robila som milión iných vecí, ako florbal.... snowboarding...pozerala som telku po nemecky a teraz viď študujem právo na viedenskej univerzite...a pamätám si ako mi mamka vždy vravela,.. Vlastne všetci, že prečo ten televízor pozerám, veď aj tak tomu nerozumiem, že sa mám ísť radšej učiť... dnes môj malý 4-ročný brat povinne pozerá telku :-D

Ak mám pravdu povedať, bola som skeptická voči tvojej knihe...ale ako som sa začítala a sledovala, že vlastne používaš aj metódy, čo som používala ja, začala som tomu všetkému veriť a zamýšľať sa nad tým...

Máš určite pravdu aj s prístupom učiteľov...keď som to čítala, ako keby si to o našej škole písal.

Jednoducho keď sa k tebe profesor správa normálne, tak aj ty sa správaš normálne a rešpektuješ ho... Tvoju knihu by si mali prečítať všetci učitelia pred tým, ako začnú učiť...A bolo by to tu omnoho krajšie !!!

Díky za motiváciu a za to, že si mi vštiepil chrobáka do hlavy...vždy som chcela na svete niečo dokázať, nejako to tu zmeniť...neviem ako, neviem čím a ešte ani neviem čo...ale ďakujem, dal si mi motiváciu. "

Patrícia Vankúšová , Universität Wien


Pochopil som tvoj princíp, a myslím že budúci rok už si budeme písať po španielsky a anglicky

 • gallery thumbnail

Peťo Gažo (Peko Kako) , Ľudovíta Jaroslava Šuleka Komárno


Pamäťové paláce sú jedna z najlepších veci, ktoré pomôžu pri mega rýchlom učení

 • gallery thumbnail

Peťo Gažo (Peko Kako) , Ľudovíta Jaroslava Šuleka Komárno


Zmenil som štýl učenia a prvý polrok som mohol flákať úplne

Posielam ti vysvedčko, ako si chcel. S tými technikami, čo ich máš v Poraz školu!2.0 to už ide. Zmenil som štýl učenia a prvý polrok som mohol flákať úplne. Druhý som sa začal učiť, ale nie moc."

Adam Koprda , gymnázium Nitra

vysvedcenie

Je obrovská škoda že sa mi táto e-kniha nedostala do rúk už na strednej škole, mohol som mať viac voľného času...

fotka4

Študujem na vysokej škole a tiež som neveril keď som narazil na stránku s lepším učením. Po prečítaní rýchlokurzu kreatívneho učenia som si však e-knihu okamžite kúpil a túto investíciu hodnotím ako jednu z mojich najlepších.

Kniha mi poskytla obrovské množstvo informácii ako sa efektívnejšie a rýchlejšie učiť. Som vysokoškolák a skúšky mi dávali riadne zaberať, po prečítaní knihy som si vedel zorganizovať učenie a oveľa rýchlejšie dostať potrebné informácie do hlavy.

Je obrovská škoda že sa mi táto kniha nedostala do rúk už na strednej škole, mohol som mať viac voľného času, nesedieť toľko nad knihami a tráviť čas vonku. Posielam týmto veľké ďakujem autorovi a dúfam že prinesie ešte zopár takýchto výborných knižiek.

Ľuďom, ktorí váhajú či knihu kúpiť môžem odporučiť len jedno: okamžite kúpte, tá kniha je takmer zadarmo a informácie v nej majú obrovskú hodnotu pre študenta.

Tomáš Bugáň, študent masmediálnej komunikácie UKF Nitra


Kniha poraz školu bola pre mňa vykúpením sa z dlhých a neúčinných hodín strávených nad knihami, alebo poznámkami

 • gallery thumbnail

Katka Hurtešáková , Obchodná akadémia...proste nemám slov, parádna kniha...

Nazdárek....dočítal som knihu akurát, musím povedať, že máštalent, bola to paráda, zaujímavé čítanie, na všetko som sa vedel sústrediť... v blízkej budúcnosti zájdem do tatra banky, vložím ti ďalších 15e na jazyky......proste nemám slov, parádna kniha
díki
skvele rady

teším sa na jazyky

Peter Gažo (PekoKako) , Gymnázium Ľudovíta Jaroslava Šuleka Komárno


Táto kniha je spôsob ako sa učiť rýchlejšie a efektívnejšie

 • gallery thumbnail

Dalibor Beňo


Techniky sú super-zjednodušia učenie,zlepšia pamať,povzbudia mozog k činnosti

 • gallery thumbnail

Anna , Nitra


Volám sa Michal, som študentom gymnázia v Nitre a mám 17 rokov.

V priebehu posledných rokov som sa začal aktívnejšie zaujímať o problematiku sebarozvoja. Narazil som na viacero užitočných článkov a kníh, z ktorých som dokázal načerpať nové poznatky a ktoré ma posunuli vpred. Zaujímať som sa začal tiež aj o literatúru o motivácii, posilňovaní svojej kreativity a zlepšovaní svojho života. Spoznal som viacero autorov, ktorí sa svojou tvorbou zameriavajú práve na ‘self-improvement‘, motiváciu a veci s tým spojené. Dá sa povedať, že toto obdobie je pre môj život akosi kľúčovým, keďže mám pocit, že sa mi začínajú otvárať nové možnosti a spoznávam v sebe veci, o ktorých som doteraz ani ja sám nevedel. Iste, všetky knihy treba brať s rezervou, avšak pokiaľ si zo všetkého vieme vziať niečo dobré, niečo, čo nás dokáže „nakopnúť“ a posunúť vpred, tak to môže náš život len skvalitniť a zlepšiť, čo koniec-koncov môžem pozorovať aj na sebe.

Medzi jedného zo spomínaných autorov patrí aj jeden z mojich kamarátov – Martin. S Maťom sa poznáme dlhší čas, avšak bližšie sme sa spoznali a začali spolu komunikovať len pár mesiacov dozadu. Spája nás totiž záujem o podnikanie a úspech v živote. Na túto tému sa s Maťom dokážem kvalitne porozprávať, je to človek inteligentný a sčítaný so zdravým rozumom. To, že napísal knihu ma na jednej strane veľmi prekvapilo, ale musím sa priznať, že som niečo podobné z jeho strany aj čakal. Má veľa zaujímavých myšlienok, nadobudol veľa nových poznatkov a bolo len otázkou času, kedy to všetko „hodí“ na papier. O knihe, resp. o nejakom svojom „novom projekte“ sa mi zdôveril ešte prv, ako to bolo vôbec oficiálne a aktuálne. Časom mi oznámil, že ide o e-knihu, ktorá sa zaoberá školstvom a vzdelávaním sa mladých ľudí. Zaujímavá téma, povedal som si.

Poslal mi svoju prvú verziu, a tak som sa podujal role akéhosi beta-testera. Začítal som sa a často zamýšľal nad obsahom a časom som niektoré praktiky začal aplikovať aj vo svojom štúdiu. A nie len v štúdiu, ale dokonca aj v iných oblastiach života, veľa z tých informácii sú maximálne univerzálne a použiteľné do takmer všetkých oblastí!

Zúžitkovať sa dá prakticky všetko, či už je to rýchločítanie, techniky učenia, rôzne princípy fungovania vzdelávacieho procesu a tiež organizovanie poznámok, známok, spôsob výučby jazykov a iné.

Už teraz viem, že Maťo v budúcnosti chystá aj nejaké ďalšie knihy, v ktorých sa bude zameriavať na niektoré veci konkrétnejšie a preberie ich viac do hĺbky a do detailu. Dúfam, že s ním v budúcnosti budem môcť naďalej spolupracovať a aspoň malým spôsobom sa podieľať na tvorbe.

Michal Molčan, gymnázium Nitra


Martin, tvoja kniha je podľa mňa vynikajúca pomôcka nielen pre profesionálnych "záškolákov," ale pre každého, kto si chce zlepšiť pamäť

 • gallery thumbnail

Jakub Turányi, študent na University of New York in Prague


Najlepšia vec je to jazykové prostredie, to človeka až núti rozmýšľať nad tým jazykom.

Tak ja som začal praktizovať niektoré postupy a po pár týždňoch rozumiem viacej z NJ. Podaril sa mi už prvý úspech, tým že som dostal 1 z písomky, čo sa mi doposiaľ nikdy nepodarilo.

Ja som mal 5 z NJ minulý rok na polroka, takže je jasné že som nezačal hneď čítať Mein Kampf.

Ale pre začiatok som si spravil to jazykové prostredie a začal som využívať tie šialené asociácie na zapamätanie slovíčok a pozerať filmy s titulkami. Viem viac slovíčok a aj lepšie rozumiem nemčine ale ešte je to slabota. Najlepšia vec je to jazykové prostredie, to človeka až núti rozmýšľať nad tým jazykom.

Tomáš Bede, stredná umelecká škola Levice


Ja ako študent medicíny som napríklad využil myšlienkové mapy na reorganizáciu študijného predmetu anatómia

Po prečítaní kníh, alebo návodov ako sa učiť, som zistil že ľudia, ktorí chcú byt rýchlejší lepší a zdatnejší vo svojom povolaní musia mať svoj život pod kontrolou.

Takýto človek by si mal prečítať aspoň raz, čo je to tá myšlienková mapa alebo myšlienkové paláce. Ja ako študent medicíny som napríklad využil myšlienkové mapy na reorganizáciu študijného predmetu anatómia, kde si študent musí osvojiť latinské názvy, musí si doslova vytvoriť mapu na kosti.

Cieľom celého projektu je naučiť sa ani nie rýchlejšie ale kvalitnejšie . Veľa úspechov v nadobúdaní vedomostí.

Karol Korman , Lekárska fakulta UK Bratislava


Knihu odporúčam všetkým, ktorí sa chcú čosi naučiť, ale nestráviť nad tým celý deň

Autora knihy poznám už zopár rokov a stále mi hovoril, že raz niečo napíše. Veril som mu, ale ani vo sne som nečakal takú dobrú knihu. Je to prvá kniha tohto druhu čo som čítal.

Napísaná je veľmi dobrým štýlom, pre mladých. Veď aj je určená mladým. Je v nej veľmi vela dobrých rád ako zefektívniť svoj čas strávený nad učením. Mne, ako študentovi VŠ, veľmi pomohlo rýchločítanie. Síce bolo treba a ešte aj je treba veľa tréningu, ale oplatí sa to.

Knihu odporúčam všetkým, ktorí sa chcú čosi naučiť, ale nestráviť nad tým celý deň.

Palo Dudík, z Univerzity Komenského


Priznám sa, že na začiatok som považoval tú knihu za úplnú sprostosť, ale po jej prečítaní a naštudovaní som zistil, že moja investícia sa mi oplatila

 • gallery thumbnail

Robert Mikloš , gymnázium Nitra


...tak sa to naozaj ľahko čítalo, aj som tomu rozumel a keď ti to vravím ja, čo som v živote prečítal 3 knihy (z toho 2 tvoje), tak je to pravda.

Zdarec, začal som si písať lepšie poznámky, dokonca som sa aj prihlásil! Zatiaľ som nepoužil všetko v tej e-knihe (poraz školu!2), ale 2x1 za jedno učenie je v pohode. čo sa celku týka, tak sa to naozaj ľahko čítalo, aj som tomu rozumel a keď ti to vravím ja, čo som v živote prečítal 3 knihy (z toho 2 tvoje), tak je to pravda.

Rado Krajčír , gymnázium Nitra


Najviac sa mi páčilo to rýchločítanie, fakt to funguje, diky

Zdarec, diky za knihy.
To rýchločítanie, inteligentné opakovanie a o jazykoch je bomba. Najviac sa mi páčilo to rýchločítanie, fakt to funguje, diky.

Rišo Koleják, gymnázium Nitra


Po prečítaní šlo učenie ľahšie a mal som viac času na iné aktivity

 • gallery thumbnail

Stano Mihálik , gymnázium Nitra


Kašlem na matiku, idem si hento citat, ma to zaujima.

Jeden žiak matematickej triedy , keď dostal knihu Stroj na jazyky


Naucil som sa 7 uciv za 15 minut. A pisomka? Cista jednotka

Takmer vzdy som mal problem z ucenim... typicky problem takmer kazdeho teenagera. Cistou nahodou som raz dostal spravu od isteho typka z niakej skupiny, v kt. som bol. Pisal tam nieco o tej knihe (Poraz skolu!), chvalil ju. Tak som si povedal, preco nie. Pozrel som si stranku a kupil knihu.

Pri citani som narazil na kopu skvelych veci, no najviac ma zaujali "Mind mapy". Dovtedy som robil poznamky tak, ako kazdy, do riadkov. Potom som zacal skusat mind mapy. Zo zaciatku to bol nezvyk, no potom som to zacal pisat od ruky. Spoluziaci ma mali za cvoka a nechapali tomu. A pritom to bolo tak jednoduche.

Raz som sa mal ucit na koncorocnu pisomku z dejaku. Stres? Ziaden. Povedal som si:"Vsak mindmapy to spravia za mna." Naucil som sa 7 uciv za 15 minut. A pisomka? Cista jednotka. Povodne by mi to trvalo aj 2 hodiny. 2! V porovnani s 15 minutami.

Odvtedy pisem vsetko v mind mapach a zivot ide lahsie .

Mike Samuel , Bratislava


Skvele knihy, pomahaju hlavne ked na ma clovek ucit vela teorie a nechce sa to biflit a aj o jazykoch su tam skvele metody

 • gallery thumbnail

Michal Orolin , gymnazium Nitra


Vďaka Martinovej knihe som zistil, že učenie sa jazykov môže človeka aj baviť

 • gallery thumbnail

Juraj Drotován, autor stránky na facebooku: www.facebook.com/zivot.je.dar


Poraz školu! som prečítal za dve poobedia a nabral som neuveriteľnú chuť uplatniť všetky tie poznatky

 • gallery thumbnail

Dávid Stojaspal


Tvoja kniha Stroj na jazyky bola veľmi zaujimavá, je v nej veľa pravdy

 • gallery thumbnail

Anna Skoková


Čítam ju len prvý raz, ale určite sa chcem k niektorým častiam vrátiť a dať ich do praxe

 • gallery thumbnail

Eva


Knihu odporúčam všetkým, ktorí sa chcú čosi naučiť, ale nestráviť nad tým celý deň

 • gallery thumbnail

Palo Jamek


V konečnom dôsledku mi kniha pomohla najmä vo vyjadrovaní sa v cudzom jazyku, počúvať s porozumením a byť sebavedomejši v hovorení

 • gallery thumbnail

Peťo M.


Kniha Stroj na jazyky mi dodala odvahu posunúť sa v angličtine na vyššiu úroveň

 • gallery thumbnail

Lukáš Mikulík


Čítaním a počúvaním otázok a odpovedí som získal 468 bodov

 • gallery thumbnail

Jozef KepkoZískaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykoch

Stiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 5000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka

Ebooky: