MENU

Ťaháky – ako na ne


 

Ťaháky. Metla ľudstva. Teda študentov.

Ako písať ťaháky? Aké miesta pre ne vybrať? Odkiaľ ich zohnať?

 

Psychológia ťahákov. Vlastné, alebo cudzie?

Určite vlastné. To pochopí každý, nie je treba viac rozoberať.

Čo sa ale stane, ak dostaneš cudzí ťahák?

Viackrát som už takto cudzí ťahák dostal. Nechal som si ho na písomku. Keď som ho najviac potreboval, tak som si ho vybral a ouha – problém. Nevedel som sa v ťaháku nájsť, nevedel som, čo kde je a ako to hľadať. Tým, že som ho mal vytiahnutý a dlho som sa naň díval, som zvyšoval riziko odhalenia do výšin amatérskych špiónov. Tak som potom aj dopadol.

Ak dostaneš cudzí ťahák, prečítaj si ho aspoň raz, aby si mal prehľad, že čo v ňom je a kde sa to nachádza. Tak budeš mať v prípade potreby vedieť, že či sa ti vôbec oplatí riskovať a ťahák vyťahovať. Niekedy sa môže stať, že jednoducho dostaneš otázku, kde ti žiaden ťahák nepomôže.

 

25 + 1 tipov na najlepšie ťaháky do školy

Ťaháky napísané na ruke. Sú dobré, ale zvyčajne sa na ruku nedá veľa napísať. Odskúšané, funguje. Ale je to ľahko odhaliteľné.

Najlepšie miesto je na lavici. Počas písomky je dobré zakryť takéto ťaháky papierom alebo zošitom, aby ich nebolo vidieť. Odporúčam ich písať ceruzkou a po písomke ich vygumovať. Odskúšané, funguje

Ťaháky píš na lavicu a stenu aspoň dve-tri prestávky pred hodinou, kedy budeš mať písomku. Najlepšie je napísať si to ráno pred vyučovaním, alebo deň predtým. Zaisti si, aby vás učiteľka nepresadila.

Na nohe. Tento ťahák je dobrý v lete, keď sa nosia sukne a krátke nohavice. Ťahák sa napíše na nohu a zakryje oblečením.

 

xtahaky1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Účinné sú aj ťaháky na topánke. Problém s nimi môže byť ten, že ak ich budeš písať na nové topánky, tak už nemusia zísť dolu. Napíš si ich na papierik a ten si prilep k teniskám.

Ťahák sa môže napísať aj na veľmi malý papierik a niekde schovať. Niekoľko skrýš:
a) pod hodinkami
b) ak máš vrkoč, tak pod gumičku, tvrdia baby
c) pod náramok, či pod prsteň
e) do pera, ak máš priesvitné
Osobne som skúšal skrývať ťaháky pod hodinky, aj pod prstene, ale veľmi mi to nepomohlo.

Ťaháky sa dajú nahrať, a potom pustiť na mp3. Slúchatko si daj cez rukáv a dlaň si priložíš slúchatkom k uchu. Ak máš dlhé vlasy, tak si len vložíš slúchadlo do ucha a otočíš sa tak, aby ťa profesor nevidel. Kvôli tomuto som si kedysi nechal narásť dlhé vlasy!

Klasika – daj si zošit na kolená a v prípade potreby zasuň do lavice. Ale pozor, tu je dosť veľké riziko odhalenia.

Napíš si ťaháky normálnym veľkým písmom na celú A4 a počas písomky ich použi ako jednu zo svojich „zapísaných strán.“ Tú si ale pre istotu nechaj pre seba.

Pripevni ťahák pripínačkou zospodu na okraj lavice a pri písomke ho otáčaj tam a späť .

Ak sedíš pri stene, napíš ceruzkou na stenu ťaháky a počas písomky ich môžeš zmazať holou rukou.

Ak sedíš pri okne, kde sú závesy, zastri do polovice záves a zaň si vlož knihu. Ty sa síce budeš pozerať do knihy, ale učiteľ ju neuvidí.

Ťahák sa dá schovať do použitej krabičky od filmu do foťáku. Natoč doň pás papieriku a napíš, čo treba. Papier natoč späť do filmu – počas písomky ho môžeš vyťahovať a vsúvať, ako potrebuješ.

 

xtahaky2

 

 

 

 

Ťaháky si napíš na obal zošita alebo si ich daj do peračníka a nechaj si ho rozopnutý.

Ťahák môžeš napísať ako SMS a odoslať niektorému spolužiakovi. Nezabudnite si však vypnúť zvuk.

Vytlač si ťaháky malým písmom na počítači, vystrihni a nalep priamo na pero – čím širšie pero, tým lepšie. Keď pôjde učiteľ, stačí trochu pootočiť pero.

Napíš ťahák na počítači a vytlač si ho na priesvitnú fóliu. Potom ho stačí dať na lavicu a kým učiteľ nestojí nad tebou, nevidí ho!

Najlepšie ťaháky na matematiku? Do kalkulačky. Kalkulačka musí mať zatváranie na spôsob otáčania vrchného krytu. Pod tento kryt sa skryjú ťaháky.

 

xtahaky3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alebo si pred matikou a fyzikou ceruzkou napíš vzorce na kalkulačku. Toto mi tiež mnohokrát zachránilo kožu.

Ťahák sa dá perfektne skryť do košele z vnútornej strany zicherkou.

 

xtahaky4

 

 

 

 

 

 

 

Na začiatok sa nepodpíš a počas písania si vymeň papier so spolužiakom vedľa teba. Podopisujete si svoje veci a potom si papiere vymeníte. Najlepšie je, keď sa sedí v učebni, kde je spojených viacero lavíc do dlhých radov. Vtedy slovné spojenie kolektívna práca dostáva úplne iný zmysel.

Zober si dvojstránku a na zadnú stranu napíš ťahák. Pri písomke si na prednú stranu napíš otázky a potom len otáčaj a dávaj pozor, kam sa díva učiteľ. Potom si ale daj pozor, aby si zadnú stranu odtrhol a zbavil sa jej. Nepotrebuješ odovzdávať ťaháky.

Odfoť si veci do mobilu a cez písomku pozeraj. Ak máš mobil s internetom, nájdi si odpovede na googli.

Na dvojstránku si dovnútra napíš za okraj všetky ťaháky. Keď ich použiješ, tak ich zaškrtaj. Len daj pozor, aby si to písal rovnakým perom. Nie ako ja, čo som potom musel škrtať komplet všetko, aby nebolo vidieť ani jeden ťahák.

Na papier, kam budeš písať písomku, si napíš ťahák veľmi jemne ceruzkou. Potom len odpíšeš, čo je treba.

 

tahaky5

 

 

 

 

 

 

Ako sa zbaviť ťaháku

Ak je napísaný na papieriku, akože sa ideš poškrabať po chrbte a hoď ťahák za tričko… Ale nie, keď sa už o ňom dozvedel učiteľ.

 

Čo, keď ťaháky objaví učiteľ?

Priznať sa, nezapierať. Skúsiť si tak zmierniť trest. Ale to je pre zbabelcov.

Zjesť ho, tváriť sa, že je to žuvačka. Že to znie ako blbosť? Ja som to spravil, úplne seriózne som sa tváril, že to bol môj žuvací papier a desať minút som sa s učiteľkou hádal. Neviem, či to uznala za dobrý argument, ale nakoniec som z ťaháku nemal vôbec žiaden problém.

Vymysli si inú hovadinu.

 

Zaujímavé videá

Veľmi efektívne to s ťahákom vyriešil tento chalan. Ak to naozaj urobil na hodine, tak mal poriadnu guráž.

A ešte jeden tip na ťahák. Vo forme videa:

Posledný tip na ťaháky

Je vlastne potreba písať ťaháky?

Dnes ich už nepotrebujem. Ak si chcem spraviť ťahák doma, tak mi to trvá asi toľko času, ako učenie sa celej látky. Pozri si knihu Poraz školu! a uvidíš niekoľko spôsobov, ako sa to dá.

Keď som sa ale v jedno ráno dozvedel, že o dve hodiny neskôr píšem štvrťročku z matiky a ja som učivo ani nevidel, vtedy mi bol ťahák dobrý.

 

Tipy ako odpisovať

Tipy ako odpisovať nájdeš v knihe Poraz školu! Stiahni si ju a zisti nové triky, ako na to.

 

Chceš lepšie ťaháky?

Lajkni tento článok a pridaj sa dole do facebookovej skupiny. Hoď očkom na fotky a určite tam niečo nájdeš + tam budem pravidelne ďalšie ťaháky pridávať.

Príbuzné články:

 

Ebooky:

 Návrat na homepage Ako sa učiť