MENU

Štúdium v zahraničí, ako nato?


 

Miska má ten problém že študuje zubárinu vo francúzštine v Bruseli, tento semester má 16 skúšok. Veľmi sú ťažké rozhodla sa vybrať 10-13 skúšok ešte presne nevie. Chodí na každú jednu prednášku skúša sa učiť viac efektívne a pýta sa že či urobila dobre?

Má na mysli že vybrať si menej a naučiť sa efektívnejšie, či to mala skúsiť všetko lebo ďalší problém že ak si vezme všetko tak škola je od ôsmej do siedmej večera a potom je miska úplne mŕtva a nevládze. Ďakuje za rady.


Skvelé opísanie problému, keď máte otázku tak vás poprosím takýmto štýlom, naozaj čo najviac a ja na to aby som mohol dať čo najlepšiu odpoveď tak sa ešte budem ďalej pýtať.

A teraz Miška pokračuje, rozpráva o tom že nevybrala si tie najjednoduchšie skúšky lebo také pre ňu nie sú a že systém tu funguje tak že jeden pokus+ opravný termín v auguste. Týmto si síce predĺži ročník ale bude mať čas sa na ne pripravovať dôkladne. Je to podľa nej najlepšie riešenie ako sa do budúceho roka striasť aspoň niektorých.

Pochopil som to správne, že ich nemusíš prenášať do budúceho roka?
Rozhodla sa zaviesť sobotný deň do voľna.
Vymysleli si so spolužiakmi taktiku kde si rozdelia prácu že každý spracuje do hĺbky tri predmety a potom si to len vymeníte, že Miška je zvedavá že či to bude fungovať. Ja som miske napísal že mam par myšlienok čo rozoberiem vo webinári.

Tých pár myšlienok:
Jedna je tá – podľa mňa výborne. Výborná je tá myšlienka v tom že vybrať si väčšinu skúšok počas roka predlžiť si ten ročník ale zároveň to spraviť tak že počas toho roka budeš mať život lebo píšeš že od ôsmej do siedmej máš školu a verím ti že po tom si úplne mŕtva pričom ale to skutočné vzdelávanie tvoje prebieha keď sa učíš sama. A ten nápad zo sobotným dňom voľna tak ja by som kľudne zaradil aj nedeľný deň voľna alebo aspoň nedeľné dopoludnie. Daj si voľno.

Máš to veľmi intenzívne nabité, je to zabijak na mozog. Počas celého týždňa makať od ôsmej rána do siedmej poobede a učiť sa a drviť sa. Predpokladám, že sa budeš učiť často krát aj neskôr večer aj keď budeš mať len tých 80% skúšok a vyhrať si ideálne dva dni také kedy sa budeš čo najviac zabávať. Píšeš tu, že sobotňajší deň voľna, ja neviem aké sú tvoje plány a tvoje aktivity, ale moja rada môj typ je ten, že keď máš takýto intenzívny týždeň tak si zaraď deň kedy sa budeš naozaj intenzívne zabávať.

Ja napríklad pracujem na ten štýl, že 4-5 hodín denne pracujem a nejaké 3-4 hodiny sa vzdelávam a je to niekedy pre mňa dosť náročné na psychiku a preto zaradím dva dni kedy sa hrám počítačové hry, kedy idem von a v ideálnom prípade sa snažím každý tento deň vymýšľať iný aby som ho mal čo najzábavnejší čo najzaujímavejší, že nesedím len pri telke, oddychujem, spím. Proste čo najviac sa uvoľniť a čo najviac sa zrelaxovať.

A druhá myšlienka:
Píšeš, že rozdelíte si prácu a každý spracuje do hĺbky tri predmety, potom si to vymeníte. Ja som niečo takéto chcel spraviť na strednej škole no nepodarilo sa mi to. Je úplne super že máš motivovaných chalanov a baby okolo seba. Ja by som na to išiel postupne. Najprv si rozdeľte prácu tak že každý spracuje do hĺbky jeden predmet potom si to vymeníte.

Takto si budete vedieť dať spätnú väzbu a okontrolovať si to alebo vylepšiť tento postup za pochodu. Nemusíte čakať na tri predmety a potom si dávať spätnú väzbu a vylepšovať to, lebo každý to môže spracovať podľa seba a nemusíš to rozumieť. Jednoduchšie sa dáva túto spätnú väzbu keď človek spracuje len jeden predmet. Čiže môj typ je: Spracujte si jeden predmet každý, vymeňte si ich, diskutuje o tom a potom druhý a tretí.Kompletný kurz ako aj záznamy z webinárov nájdeš vo videokurze Hackol som učenie a jazyky:

button


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykochStiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka


Návrat na homepage Ako sa učiť