MENU

Varovanie – rozvoj osobnosti môže radikálne zmeniť tvoj život k lepšiemu!


 

Rozvoj osobnosti je celoživotné vzdelávanie v rôznych oblastiach. Je to do istej miery vzdelávanie dospelých. A za posledných niekoľko rokov je na veľkom vzostupe.

Prečo ti to tvrdím?

Rozvoj osobnosti, ak sa správne uplatní, má za následok rôzne veci. Medzi inými to môže byť

Všetko, čo lepšie vzdelanie prináša.

Čo naopak nie je rozvoj osobnosti?

Rozvoj osobnosti nie je len čítanie motivačnej literatúry. Malo by to byť predovšetkým aktívne vzdelávanie sa v oblasti, ktorej sa človek venuje. A popri tom rozvíjať svoje komunikačné, predajné, či iné zručnosti.

rozvoj-osobnosti

 

 

 

 

 

 

 

 

Kto sa rozvoju osobnosti venuje

Každý, kto sa chce zlepšovať v tom, čo robí, siahne po osobnom rozvoji. Každý, kto chce byť úspešný. Ale všeobecne sú to hlavne

  • Podnikatelia
  • Obchodníci (MLM)
  • Ľudia s pozitívnym myslením
  • Ľudia v ťažkých životných situáciách

 

Prečo by si sa vôbec mal o rozvoj osobnosti zaujímať?

Pretože v dnešnej dobe nestačí vyštudovať školu a potom s tými vedomosťami 20 rokov pracovať. Pretože dnes je tak rýchla doba, že sa človek musí stále učiť nové veci, aby držal krok s konkurenciou. A nielen s konkurenciou – nikdy v histórii nebolo na prežitie v spoločnosti potrebné vedieť tak veľké množstvo informácii.

Čo mám na mysli?

Dnes pri práci využívame znalosti zo škôl len v menej, než 5% prípadoch. Väčšina toho, čo sa v školách učíme, nám potom nezarobí ani cent.

xeuro-cent

 

 

 

 

 

 

 

Rozvoj osobnosti v budúcnosti – trendy na najbližšie roky

Čoraz viac ľudí sa venuje rozvoju osobnosti. Dá sa očakávať, že sa na osobnostný rozvoj bude obracať aj väčšinová populácia?

Na to môžeš staviť.

Znamená to dve veci:

1 – ak si s osobnostným rozvojom už začal, máš pred ostatnými veľkú výhodu. Ale dlho si ju pravdepodobne neudržíš, ak sa nebudeš vzdelávať aj naďalej

2 – zvýši sa dopyt po vedomostiach z rôznych oblastí, príde obrovské množstvo autorov, ktorí budú mať svetu čo povedať – väčší informačný pretlak – viac informácii potrebných na život v spoločnosti

uspech

 

 

 

 

 

 

 

Kde zohnať správne informácie

Ktoré knihy o rozvoji osobnosti čítať?

V prvom rade tie, ktoré ťa posúvajú ďalej v tvojej práci / v tvojich koníčkoch. A potom tie, ktoré ti môžu pomôcť v iných oblastiach tvojho života.

Tu je tip na knihy na rozvoj osobnosti. Majú slušný výber, aj prijateľné ceny. Ak nevieš, akú literatúru o osobnom rozvoji si vybrať, tak tu budem v budúcnosti uverejňovať recenzie na knihy, ktoré som čítal. Ulož si teda túto stránku do záložiek 😉

Moja trocha k rozvoju osobnosti

Rozvoj osobnosti je o sústavnom vzdelávaní. A moje knihy sú o tom, ako toto vzdelávanie zefektívniť. Ako ho zrýchliť. Ako rýchlejšie čítať, ako si zlepšiť pamäť, ako sa rýchlejšie učiť, či ako sa naučiť cudzie jazyky, pretože tie taktiež k rozvoju osobnosti patria.

 

Rozvoj osobnosti dieťaťa

Všetci chceme mať skvelé deti, teda aspoň myslím. Ja deti nemám (19 ročný), ale keby som mal, tak by som pre ne chcel to najlepšie. A určite by som sa zameral aj na rozvoj osobnosti.

Čo deti učiť?

xrozvoj-osobnosti-dietata

 

 

 

 

 

 

 

Cudzie jazyky. Angličtinu ako základ a k tomu ešte jeden – dva jazyky. Určite učiť komunikácii. Starostlivosti o vlastné zdravie. A keď podrastú, tak im dať aj finančné vzdelanie (to, čo sa v školách nedozvedia).

A určite v deťoch rozvíjať to, čo ich baví a v čom sú dobré. Pretože v budúcnosti ich nejaká všeobecná inteligencia neuživí (okrem toho, každé dieťa si vie spočítať, že to, čo sa učí v školách, už dávno k všeobecnej inteligencii nepatrí).

S rozvojom osobnosti môže začať každý. V hocijakom veku a v hocakej životnej situácii. Ak sa začneš vzdelávať a získané vedomosti uplatňovať v praxi, vyriešiš ohromné množstvo svojich problémov, môžeš získať viac času, lepšie zdravie, viac peňazí. Je to o tom, ktorej oblasti sa budeš venovať.

Len chcem upozorniť na jednu vec: získané vedomosti treba naozaj dať do praxe. Inak to celé nemá veľký význam 😉


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykoch

Stiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

 

sipka

Príbuzné články:

Ebooky:Návrat na homepage Ako sa učiť