MENU

Návod ako sa naučiť kvantum nezmyselných poznámok rýchlo


 

Chcel by si sa opýtať ako si natlačiť kvantum nezmyselných poznámok do hlavy. Jedná sa o predmet telekomunikácie, je toho naozaj veľa a nedá sa to inak povedať iba tak ako to nadiktoval učiteľ. Ak to niekto povie vlastnými slovami tak dostane buď dvojku alebo trojku.

Tu je podobný problém ako s tou francúzštinou. V tomto prípade ty by si sa to vedel naučiť, naučil by si sa to vlastným spôsobom, vedel by si to povedať vlastnými slovami, ale nakoľko tvoj učiteľ používa inú slovnú zásobu, používa iné pojmy ako používaš ty tak on chce počuť tie svoje. Jedno z riešení je vypísať si slovíčka, ktoré ten tvoj učiteľ najčastejšie používa, ktoré by si ty použil inak a učiť sa nahlas.

Týmto pádom keď už to rozprávaš tak dostávaš do úst tie slová , ktoré používa ten tvoj učiteľ. Naučíš sa a pochopíš to samozrejme lepšie keď si to zapamätáš skrz vlastné metafory, skrz tvoje vlastné slovíčka alebo tým že ti nejaký iný učiteľ alebo spolužiak povie ako to má byť , nájdeš si to na internete.

Ale ty si musíš natrénovať odpoveď tak aby si v nej použil tie jednotlivé slovíčka ktoré používa tvoj učiteľ. Bohužiaľ. To je vtedy ak chceš vyhovieť tomu učiteľovi. Čo sa týka tých nezmyselných poznámok, videl si video o informačných štruktúrach?

Neviem teraz aké sú tieto tvoje poznámky ale v tom videu rozoberám 5 typov informačných štruktúr a podľa toho že do ktorých spadá tak ty vieš že akým štýlom máš k tomu pristupovať. To že či sa to chceš alebo nechceš naučiť to je druhý problém.

Budem rozoberať to ako si vytvoríš zvyk učenia alebo zvyk učiť sa v interview v priebehu tohto mesiaca. Píšeš, že toto video si ešte nevidel. Pozri si ho a ono ti odpovie. Dá ti pohľad na to, že ako sa učiť na ktorý typ učenia.Kompletný kurz ako aj záznamy z webinárov nájdeš vo videokurze Hackol som učenie a jazyky:

button


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykochStiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka


Návrat na homepage Ako sa učiť