MENU

Ako riešiť prokrastináciu pred maturitou?


 

Mal si problémy s prokrastináciou? Mám tri týždne pred maturitou ale za nič sa neviem pustiť do prípravy.

Áno, mávam aj ja problémy s prokrastináciou. Tam je viacero dôvodov, tá prokrastinácia by sa dala rozoberať veľmi veľmi dlho, ale čo sa týka tvojich jarných prázdnin a troch týždňov pred maturou a ani za štyri hviezdičky sa nevieš pustiť do prípravy… Ja sa ti ani nečudujem, zas na druhej strane, vieš ja keď som sa učil na maturity, tak na tie písomné tak som tomu tiež moc nedal, tiež som to odkladal a ja som vtom nevidel žiaden reálny dôvod ísť sa to teraz učiť, pretože som nemal žiadnu, ale absolútne žiadnu motiváciu sa to ísť učiť.

Prokrastinácia nastáva vtedy, keď nemáš tú motiváciu. Neviem či je toto pre teba konkrétny prípad, u mňa to bol. Mne bolo srdečne ukradnuté, či tá slovenčina bude na jednotku, dvojku alebo trojku, alebo hocijako, ja som vedel že aj keď sa to nebudem učiť, keď si pozriem tie testy dva dni pred samotnými maturitami, tak že ja to napíšem na tú dvojku trojku úplne v pohode a tak sa aj stalo.

Spravil som to, vykašlal som sa nato a dva dni predtým som si prešiel jeden test, alebo dva testy. Išiel som, stresoval som so všetkými babami a chalanmi a dal som to. Tak ako píšeš že vetné skladby na slovenčinu ti zrovna nesplývajú s tvojimi životnými cieľmi, pochopiteľne. Netráp sa tým, že máš prokrastináciu, rob niečo iné.

Pokiaľ to nesplýva s tvojimi životnými cieľmi a pokiaľ vieš že to dáš, tak rob niečo iné a prestaň sa stresovať. Ja viem, však my keď sme sa to učili, prepáš „učili“ tak nás celý ročník stresovali učiteľky a bifloši, že ááá maturity a pred tými písomnými bolo ťažké v tej škole vydržať kvôli tomu stresu, ale ak môžeš, tak sa ukľudni, upokoj a rob niečo čo ťa posúva k tým životným cieľom.Kompletný kurz ako aj záznamy z webinárov nájdeš vo videokurze Hackol som učenie a jazyky:

button


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykochStiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka


Návrat na homepage Ako sa učiť