MENU

Ako sa najrýchlejšie naučiť 200 strán?


 

Aký systém by som zvolil na naučenie sa napríklad dvesto strán a že tie strany medzi sebou až tak veľmi nesúvisia. Sú to rôzne otázky, je ich asi deväťdesiat niečo ako maturita. Či je lepšie spraviť si na každú otázku myšlienkovú mapu, alebo si to ukladať do palácov a podobne. Aký systém je najlepší?

Super otázka, ako by som to riešil ja? Neviem konkrétne aký to je materiál, píšeš že tie strany medzi sebou až tak moc nesúvisia, ale podľa toho čo si napísal to vyzerá, že je to z jednej oblasti. Čiže, ja tipujem, že keď pochopíš princípy, tak sa ti budú dobre učiť aj ďalšie témy.

Môžem sa mýliť, napíš mi či to tak je, alebo či to tak nie je, no prvé čo by som ja robil je, že dvesto strán si prejdem, prebehnem si názvy tých otázok, prebehnem si, že o čom sú tie otázky, zoradím si ich po poradí od najjednoduchšieho po najťažšie. Keď ich je deväťdesiat, nemusíš riešiť od najjednoduchšieho po najťažšie, pretože pri nejakej desiatej otázke si to už možno nebudeš vedieť posúdiť, keďže v deväťdesiatich sa ťažko orientuje.

Sprav to že si vyberieš, päť, šesť, desať najjednoduchších a tím sa budeš venovať najprv. Prečítaj si ich, to je fáza stratégie učenia, kedy získavaš informácie o tom, čo sa vlastne budeš učiť, prejdi si ich ,prečítaj si ich. Normálne môžeš nahlas, keď čítaš nahlas, tak už vtedy máš viacej času aby si porozumel týmto otázkam ako keď ich iba čítaš. Môžeš čítať rýchločítaním, kedy to prečítaš dvakrát alebo trikrát rýchlejšie v duchu, to už je na tebe. Následne na týchto otázkach zapracuj na pochopení.

Neviem, že aká je to téma, nato aby si poriešil pochopenie si pozri video o informačných štruktúrach – päť typov informačných štruktúr a ako ku nim pristupovať a to video ti objasní, na ktorú otázku je potrebné si spraviť myšlienkovú mapu a na ktorú otázku si treba uložiť do pamäťových palácov. Nie je najlepší systém, je systém, ktorý sa najviac hodí na tvoju oblasť.

Keď potrebuješ pochopiť psychológiu tak potrebuješ použiť metaforizáciu, praktické príklady, získavanie viacerých uhlov pohľadu a keď si máš zapamätať nejakú poučku tak tam využiješ pamäťový palác alebo pamäťovú techniku.Kompletný kurz ako aj záznamy z webinárov nájdeš vo videokurze Hackol som učenie a jazyky:

button


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykochStiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka


Návrat na homepage Ako sa učiť