MENU

Dalo by sa po učení použiť aj nejaké iné aktivity ako spánok?


 

Dalo by sa po učení použiť aj nejaké iné aktivity ako spánok?


Áno dajú sa použiť po učení aj iné aktivity ako je spánok. Môže to byť v podstate hocičo avšak tu je otázne, že čo je tvoj cieľ. Mne sa najviac osvedčilo, učiť sa a potom si dať chvíľku zdriemnutia alebo učiť sa a potom ísť spať.

Ak nechceš ísť spať a chceš si toho čo najviac zapamätať tak si zvoľ na oddych nejakú inú aktivitu, ktorá je nudná, ktorá je taká že mozog si pri nej oddýchne.

 

 

Môj príklad:
Učil som sa. Myslím že to boli nejaké marketingové veci a potom som si išiel oddýchnuť akože zabaviť sa a a hral som sa Unreal Tourament 3 a potom počas celého dňa mi behali v hlave myšlienky iba toho ako som v tej hre strieľal nepriateľov a jazdil a lietal a jak skákala postavička a vôbec nič z toho učenia.

Kdežto keď som na ďalší deň učil, doobeda som sa učil 2 alebo 3 hodiny tiež tento marketing a následne som si dal 25 minutové zdriemnutie to bolo zhruba od dvanástej do pol jednej tak potom počas dňa som dostával nápady ako tieto veci aplikovať do praxe.

Daj mi vedieť či som odpovedal na tvoju otázku prípadne skús špecifikovať, že čo je tvoj cieľ aby som ti vedel dať lepšiu odpoveď.Kompletný kurz ako aj záznamy z webinárov nájdeš vo videokurze Hackol som učenie a jazyky:

button


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykochStiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka


Návrat na homepage Ako sa učiť