MENU

Ako sa učiť v noci?


 

Janka má teda ten problém, že sa chcela učiť v noci, lenže v noci sa už učiť nevládala.

Pýtala sa ma na nejaký typ, ako sa toto dá vyriešiť a ja som jej napísal, že ja osobne nepreferujem, taký ten spôsob kedy narvem čo najviac činností, čo najviac vecí, do jedného, dvoch , troch, štyroch dní, to je také riešenie, ktoré je krátkodobé, môže byť účinné ale dlhodobo sa to nedá udržiavať, pretože každý človek má obmedzené množstvo energie, ale moja odpoveď na ten jej problém bolo niekoľko tipov.

Prvý tip je, že ak máte takúto vec, že viete, že sa budete v noci učiť tak si zdriemnite ešte predtým než sa pôjdete učiť, zdriemnite si poobede, kľudne na polhodinu alebo hodinu a pol aby ste mali v noci viac energie. V prípade, že sa učíte na skúšku, tak si radšej zdriemnite poobede predtým a potom na skúške buďte odpočinutejší a pochopiteľne to na ďalší deň dospite. Janka mala myslím ten problém, že sa učila v strede týždňa a na ďalší deň mala milión ďalších aktivít.

Tak v prípade že viete, že z jednej noci budete mať odkrojenú polovicu spánku, tak sa zamyslite nad tým, niekoľko dní vopred. Dajme tomu že viem že zo stredy na štvrtok sa musím učiť, vzdelávať a že pôjdem spať o nejakej štvrtej ráno a vstávať o nejakej šiestej, tak to čo spravím je, že v noci z pondelka na utorok a z utorka na stredu si dám o hodinu viacej spánku a ešte v tú stredu, ktorú sa budem učiť si zdriemnem a tým pádom sa vydržím tu noc učiť ďaleko ďaleko viacej a keďže sa to učím celé naraz nárazovým učením, tak sa mi to bude učiť lepšie, lebo to zvládnem celé v jednom celku.

Pochopiteľne v takýchto prípadoch, ak si myslíte, že vám pomôže káva, že vám pomôžu energeťáky, tak áno, ale z dlhodobého hľadiska by som to neodporúčal.Kompletný kurz ako aj záznamy z webinárov nájdeš vo videokurze Hackol som učenie a jazyky:

button


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykochStiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka


Návrat na homepage Ako sa učiť