MENU

Ako sa učiť cudzojazyčný text?


 

Učenie sa textu v cudzom jazyku, preložíš si doslova text, necháš si ho odležať jeden, dva dni, medzitým si rozoberáš ďalší text? Takže v priebehu troch dní máš rozobraté tri témy a tie si potom opakuješ a upevňuješ? Pri bežnom učení ti vyhovuje štyridsaťpäť minúť učenia a pätnásť minút prestávka u jazyka si skúsila dvadsaťpäť minút a desať minút prestávka a že to ti vyhovuje.


Ja to robím tak, že si predkladám pesničku. Prekladám si niečo čo mi potom môže znieť , teda pesničku, alebo napríklad audioknihu alebo titulky z filmu. Keď si to preložím tak si to jeden alebo dva dni prechádzam, počúvam to dokola, alebo to mám v nejakom albume, ktorý mi hrá dokola alebo ten film mi znie dokola a toto robím jeden, dva dni.

Áno medzitým si možno preložím nejakú ďalšiu pesničku alebo kľudne aj ďalšie dve, a následne sa k tomu vrátim. Konkrétny príklad. Teraz som to robil tak, že prvé štyri pesničky som si iba doslova prekladal text a prechádzal som si ich. Až potom som sa vrátil k tej prvej a začal som si zapamätávať slovíčka.

To obdobie trvalo asi týždeň, pokým som to mal všetko preložené. K prestávkam – keď ti to tak vyhovuje tak úplne super.Kompletný kurz ako aj záznamy z webinárov nájdeš vo videokurze Hackol som učenie a jazyky:

button


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykochStiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka


Návrat na homepage Ako sa učiť