MENU

Ako sa učiť veci na prvýkrát, dá sa to vôbec?


 

Čo máš robiť aby si sa učila veci na prvýkrát a či sa to vôbec dá. Lebo ty ako keby na prvýkrát iba nasávaš, potrebuješ to nechať dlhú dobu odležať a potom ti to ide oveľa lepšie, čo stým?

Keď chápeš veci na prvýkrát, tak to sa deje vtedy, respektíve keď čítaš knihu alebo dostaneš nejaké informácie, nejaké údaje, pochopíš ich na prvýkrát, zapamätáš si ich na prvýkrát, tak je to preto, že ty už máš v hlave vytvorenú nejakú sieť, nejakú štruktúru, model chápania pre túto vec.

Ako by som ti to vysvetlil. Keď perfektne rozumieš matematike, a niekto ti vysvetľuje fyziku, tak tomu veľmi jednoducho porozumieš, ale keď veľmi dobre rozumieš matike a teraz ti niekto začne vysvetľovať psychológiu a komunikáciu a reč tela, tak ty nemáš vytvorený model mesto, sieť pre medziľudskú komunikáciu a reč tela.

Preto je prirodzené, že tie veci sa učíš postupne Máš tú možnosť že sa to budeš učiť naraz ale tým že si to necháš odležať, necháš svoje podvedomie nech natom pracuje.Kompletný kurz ako aj záznamy z webinárov nájdeš vo videokurze Hackol som učenie a jazyky:

button


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykochStiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka


Návrat na homepage Ako sa učiť