MENU

Ako vyriešiť trému na štátniciach?


 

Ako vyriešiť trému na štátniciach pred komisiou, nezabudnúť naučené veci.


Toto má spoločné stým, že si si istý tým, že vieš čo rozprávaš, tá tréma tam bude, ale pokiaľ si budeš stopercentne istý tým čo rozprávaš a budeš perfektne naučený, tak aj v tej tréme im to budeš vedieť zreferovať.

Ona tá tréma je taká že behom prvej minúty, prvých dvoch minút bude úplne najväčšia, ale postupne sa budeš trocha lepšie cítiť a budeš im to vedieť lepšie referovať. Ako to nezabudnúť, ako sa to naučiť naozaj stopercentne?

Otom je práve tá stratégia učenia, hlavne ten štvrtý krok, že vyleštíš tie poznatky, ktoré si získa a ktoré si získaval a aby si si bol naozaj stopercentne istý, že tie veci, ktoré si sa naučil , že sú správne, že ich vieš, keď ich budeš prechádzať viackrát, keď ich budeš konzultovať s tvojimi spolužiakmi na doučovaniach alebo s hocikým iným alebo keď si budeš robiť testy sám pre seba, potom ako si sa toto učil a keď budeš robiť výdaj informácii, pozri si ako robiť výdaj informácii, tak si budeš istý, že tie veci vieš.

A tréma? Aj najlepší herci majú trému predtým než idú vystupovať v divadle. To nie je o tom že ti odstrániš trému, to je o tom že ty sa naučíš s tou trémou pracovať. Neviem ti dať konkrétne techniky ako pracovať s trémou alebo stresom, viem že existujú, no v tvojom prípade stačí vedieť stopercentne tie veci.

To máš tak ako keď si šiel odpovedať na mature alebo na skúške. Mal si trému, nebola taká veľká ako na štátniciach asi, ale keď si to vedel tak si im to koniec koncov povedal.Kompletný kurz ako aj záznamy z webinárov nájdeš vo videokurze Hackol som učenie a jazyky:

button


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykochStiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka


Návrat na homepage Ako sa učiť