MENU

Ako zjednodušiť SWOT analýzu pomocou myšlienkovej mapy


 

Ako mám zjednodušiť napríklad SWOT analýzu, keď sú tam silné, slabé stránky, ku každému je tam okolo desať možností, mám to celé zakresliť do myšlienkovej mapy alebo mám použiť inú techniku?

Neviem aké sú tie možnosti, no zakresľuj si to do myšlienkovej mapy a každú tú možnosť skús prežiť všetkými zmyslami, predstav si ju všetkými zmyslami a napríklad že to ohrozenie je žralok. Je to úplne strelené, no je to ohrozenie tak si predstavíš si toho žraloka, predstavíš si ho ako na teba útočí, ako ťa hryzie, ako ťa to bolí, prežiješ to všetkými svojimi zmyslami, počuješ to mľasknutie čeľusti.

Ako príležitosť môžu byť peniaze alebo investícia. Pod každou tou abstraktnou vecou si skús predstaviť niečo konkrétne a prežiť to všetkými možnými zmyslami, to je spôsob, ktorým si vytvoríš tú pamäťovú asociáciu.

Myšlienková mapa ti tomu pomôže porozumieť a keď si vizuálny človek tak si to aj zapamätať, ale tým že to prežiješ si to ukotvíš do pamäte oveľa lepšie.Kompletný kurz ako aj záznamy z webinárov nájdeš vo videokurze Hackol som učenie a jazyky:

button


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykochStiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka


Návrat na homepage Ako sa učiť