MENU

Ako si zapamätať blokovú schému


 

Miška sa pýta, že či ide tá bloková schéma pomocou pamäťových palácov.

Ja osobne neviem. Táto definícia by šla pomocou pamäťových palácov ale zapamätať si toto konkrétne. Ja by som nepovedal, že toto si zapamätám pomocou pamäťových palácov ale môže byť. Dobrú myšlienku si dala.

Normálne si predstaviť všetky tieto veci, vytvoriť si predstavy pre elektrický prepínač, pre zosilňovač, pre delič, nejaký konkrétny predmet a následne ich umiestňuješ ako idú po sebe tak si ich predstavuješ a keď sa to niekde delí tak tam dáš zase predstavu nejakého objektu, ktorý to rozdeľuje napríklad ideš na rázcestie tak tam máš tabuľu cesta doľava, doprava a potom prejdeš jednu cestu a prejdeš druhú cestu.

Presne ako Miška píše, že najprv to treba pochopiť a potom si to môžeš predstavovať. Mne sa tieto veci veľmi dobre kreslia, čiže ja by som si ku každému tomuto prepínaču, deliču, zosilňovaču nakreslil ten obrázok zároveň ako prekresľujem túto mapku.
Miška, super typ, že nech hľadá v googli obrázky jednotlivých vecí ak nemá možnosť ich vidieť naživo.Kompletný kurz ako aj záznamy z webinárov nájdeš vo videokurze Hackol som učenie a jazyky:

button


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykochStiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka


Návrat na homepage Ako sa učiť