MENU

Nemčina – ako najlepšie na der,die,das ?


 

Máš nejakú techniku v nemčine pri učení sa rodov der, die das? Naučíš sa slovo, to je jasné a že tie rody lovíš v pamäti, ako nato, keď sa to učím?

Na to der die das ti konkrétne nepoviem, No keď som sa učil španielčinu, tak som triafal sám od seba a v osemdesiatich percentách som triafal správne, len na základe toho, že som videl ako končia.

Keď mi potom vysvetlili gramatické pravidlo tak to potom išlo úplne super. Neviem aké je gramatické pravidlo na to der die das, ale keď budeš poznať dostatok slov a budeš rozumieť tej gramatike tak ti to pôjde lepšie.

Na druhej strane je otázne či to chceš. Úprimne ti poviem, boli tu Nemci u nás v škole na výmennom pobyte a boli na hodine nemčiny a učiteľka zadávala úlohu, že mali celá trieda určiť rody der die das k nejakým slovám a tí Nemci sa len pozerali, že preboha toto prečo robíte?

Alebo rozoberali niečo iné a tí Nemci boli hotoví, že ani oni nevedia takú gramatiku. Čo som sa rozprával s ľuďmi ktorí vedia po nemecky, tak s týmto nemusíš tak stresovať. Skôr keď budeš vedieť plynulo rozprávať, tak potom si prejdi tú gramatickú poučku a na základe toho to budeš vedieť rozlíšiť.

Rada z praxe: der die das nie je tak dôležité, oni sami to nepoužívajú, pri rozprávaní to vôbec neriešia.Kompletný kurz ako aj záznamy z webinárov nájdeš vo videokurze Hackol som učenie a jazyky:

button


Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykochStiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 20 000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka


Návrat na homepage Ako sa učiť