MENU

Príbehy o rýchlom učení


 
Táto sekcia je venovaná príbehom o rýchlejšom učení, ktoré sa mi medzičasom prihodili. Priebežne sem budem dávať ďalšie a novšie. Taký môj malý blogový denníček. O tom, ako v praxi zrýchlené učenie vlastne vyzerá a čo to môže človeku priniesť.

 

Myšlienkové mapy

Ako som sa behom pár minút všetko naučil len vďaka myšlienkovým mapám. O tom, čo mi pomohlo a čo mi to prinieslo. A o tom, čo môže takéto rýchle učenie priniesť tebe. Úryvok:

Streda. Semináre z NoSky. Náuka o spoločnosti. Ako ôsma a deviata hodina.
Pôvodne som nerátal s tým, že by som mohol ísť odpovedať, ale stalo sa. A pôvodne som nerátal s tým, že by som mohol niečo vedieť, ale vedel som všetko. Stalo sa. Nemachrujem. Vysvetlím, ako na to.“

 

Dva nadčasové poznatky

Prvý: myšlienkové mapy sú úplne úžasné. Druhý: drahé učebnice sa neoplatia. Tvrdia to dokonca sami učitelia. Chceš vedieť viac? Úryvok:

„Mal som rozhovor s jednou profesorkou angličtiny. Bavili sme sa o našich učebniciach. Dosť na ne nadávala. Aj na celý tento školský systém. Síce sa na učenie jazykov díva inak ako ja, zhodli sme sa v jednom…“

 

Príbeh o španielčine

Príbeh o tom, ktorých 5 vecí študent nikdy nezažiej, ak sa učí cudzie jazyky len v škole. O tom, aké úžasné to je, keď človek tie jazyky vie a o tom, prečo by sme sa ich mali učiť aj inde. Nielen teda v tej škole. Príbeh o španielčine. Úryvok:

„Chalanisko, nazvime ho Peťo, práve prišiel z mesta z jedného úžasného posedenia so Španielmi.
Bol preňho ohromne dobrý pocit vybehnúť takto do mesta s novými ľuďmi. Hovoriť s nimi v cudzom jazyku. Učiť sa od nich španielčinu a pritom sa zabávať. Bolo to preňho neporovnateľne, omnoho lepšie ako hodiny v škole.
Nie kvôli tomu jazyku. O to nejde. Na to Peťo kašle, jazyk sa vie naučiť aj sám.
Prečo?
??“

 

Jedna prestávka na učenie úplne stačí

Na tom by nebolo nič extra, keby to neboli 2 A4 husto zapísaného textu, ktorý som predtým v živote nevidel. Aj takto sa dá ušetriť si čas…

Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykoch

Stiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 5000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

sipka

 

Príbuzné články:

Ebooky:Návrat na homepage Ako sa učiť