MENU

Úvahy


 
Tu nájdeš zbierku úvah o rýchlom učení, o dnešnom školstve a o tom, v akých problémoch sa topí. O tom, čo by bolo dobré zmeniť, vylepšiť, nahradiť, prípadne úplne zrušiť.
 

Tvorba osnov

Tvorba osnov je úvaha o tom, prečo by odborníci nemali písať osnovy pre základné a stredné školy. Teda o tom, prečo by odborníci nemali písať osnovy pre svoje vlastné predmety a mali ich radšej nechať na posúdenie ostatným kolegom. Učivá by tak boli omnoho jednoduchšie a študentov by to viac bavilo…
 

Univerzity Nového Zélandu vs Slovenska

Univerzity Nového Zélandu vs Univerzity Slovenska je porovnanie toho, ako by sa dalo vylepšiť naše školstvo, keby sme zákonmi neošetrovali úplné banality. Ako by to vyzeralo, keby sme tu nemali komunistický koncept a preberali nové myšlienky zo zahraničia.
 

Hodnota diplomov

Hodnota diplomov je dnes dosť preberanou témou. Pre niekoho slovenské tituly nič neznamenajú. Iní namietajú, že napríklad doktori a právnici musia mať školu odštudovanú. Tu je úvaha o tom, prečo si ten titul spraviť a ako by sa dal zmeniť školský systém tak, aby v ňom šikovní ľudia nemuseli trčať niekoľko zbytočných rokov naviac.
 

Kto sa dnes chce učiť?

Väčšina ľudí si myslí, že väčšina ľudí nemá rado učenie. Ako je to ale naozaj? O tom je úvaha, teda skôr komentár, k tomu, kto sa dnes vlastne chce učiť. Prečítaj si to, sú tam dosť šokujúce fakty. O tom, že študenti sa aj napriek snahám svojich profesorov predsa len radi učia.
 

Uč sa to, budeš to v živote potrebovať

Uč sa to, budeš to v živote potrebovať – pravdepodobne si to už počul. Alebo to možno práve ty niekomu tvrdíš. Tento článok krásne vysvetľuje to, že väčšinu vecí, čo sa v škole naučíš, je ti úplne na nič. Z troch dôvodov. Ktoré sú to? Čítaj ďalej…
 

Prečo sa učiť na čisté jednotky?

Prečo sa učiť a neučiť na čisté jednotky je témou ďalšieho článku. Teda skôr, prečo sa neučiť. A tiež aj to, čo sa učiť a o čom vlastne svedčí tvoja známka. Zaujíma ťa niečo z toho? Čítaj viac…
 

Neviem sa učiť, koho je to chyba?

Väčšina študentov sa nevie učiť. A väčšina z nich si myslí, že za to môžu oni sami. Dokonca nám to v škole ešte učitelia prízvukovali. Ale je to naozaj naša chyba? Koho je to chyba? A ako to zmeniť?
 

Google fakty

Google fakty. Sú to veci, ktorými nás každý deň zaplavujú naši profáci miesto toho, aby nás učili niečo dôležitejšie. Veci, ktoré sa dajú nájsť za niekoľko sekúnd na googli. Tu je niekoľko príkladov na google fakty a jedna veci, čo je na vyhľadávaní cez google zaujímavá.
 

Nič mi to nezarobí = nebudem sa to učiť

Posledná úvaha nesie názov: Nezarobí mi to ani euro. Nebudem sa to učiť! Úvaha o tom, kde mi v živote pomôže vzdelanie, tradičné školské vzdelávanie. O tom, ako sa nezaradiť medzi 30% nezamestnaných absolventov vysokých škôl.
 

Domáce úlohy

Domáce úlohy – ako sa na ich písanie dívajú rodičia a žiaci? Ako sa na ne dívajú učitelia? Oplatí sa ich robiť kvôli lepším známkam? Či ani nie?

Získaj týchto 11 trikov, ktoré mne pomohli
učiť sa rýchlejšie
sústrediť sa na učenie
a plynulo rozprávať v cudzích jazykoch

Stiahni si e-knihu Poraz školu! a začni zlepšovať svoje učenie ešte dnes!

Hneď ako napravo vložíš tvoje meno
a e-mail, bude e-kniha Poraz školu! zaslaná na tvoju adresu.

Pridaj sa k vyše 5000 luďom, ktorí sa už dnes učia rýchlejšie.

 

sipka

Príbuzné články:

 

Ebooky:Návrat na homepage Ako sa učiť